SOLIDWORKS Eğitimi

Esra PLEVNE BÜKE · 9 Haziran 2020

SOLIDWORKS, kolay ve hızlı şekilde öğrenerek, hayalinizdeki fikirleri 3B modellere dönüştürebileceğiniz bir bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımıdır.

Bu eğitimimizde parça dosyaları oluşturma, birleştirilmesi için montaj teknikleri uygulama ve üretim detayları için teknik resim hazırlama ile ilgili ipuçları ve püf noktalarını öğreneceksiniz.

Parça tasarımı için SOLIDWORKS’te düzlem ve yüzeyleri kullanarak 2 boyutlu değiştirilebilir çizimler oluşturacağız. Bu çizimlerden yararlanarak ekstrüzyon, döndürme, süpürme komutları ile katı parçalar oluşturacağız. Tasarladığımız katı parçalar üzerinde kesme ve standart delik açma komutlarını uygulayacağız. Ardından tasarımı tamamlanan parçaya malzeme atama ve kütle hesabı özelliklerine değineceğiz.

Tasarımı tamamlanmış parçaları montaj ortamında bir araya getirme teknikleri ile hareketli montajlar oluşturacağız. Oluşturduğumuz montaj üzerinde iç içe geçme analizi ve çarpma testi gibi detaylı montaj komutlarını öğreneceğiz.

Tasarladığımız parça ve montaj dosyalarını teknik resim ortamına atarak imalat için gerekli detayları ekleyeceğiz. Montaja ait patlatılmış görünüş ve malzeme listesi eklemeyi göreceğiz.

Bu eğitim içerisindeki sınavları geçerek tüm dersleri tamamladığınız zaman sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Hadi öğrenmeye başlayalım.

Eğitmen

Esra PLEVNE BÜKE
Esra PLEVNE BÜKE

TEKYAZ Eğitim Projeleri Yöneticisi

Siteye Kayıt Olanlara Ücretsiz

Eğitime Kaydol

EĞİTİM PROGRAMI

SOLIDWORKS Temelleri ve Arayüz

Çizime Giriş

Temel Parça Modelleme

Simetri ve Draft ( Açı ) Unsuru

Çoğaltmalar

Döndürme Unsuru

Kabuk ve Feder Unsuru

Parça Düzenleme / Onarma Yöntemleri

 Tasarım Değişiklikleri

Konfigürasyonlar

Global Değişken ve Denklemler

Teknik Resim

Kesitler

Aşağıdan Yukarı Montaj Modelleme

Montaj Kullanımı

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Öncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederim.Öğrencilik hayatımın içerisinde kendimi geliştirmek amacıyla eğitiminizi tamamladım.Gerek üniversitede aldığım eğitim gerek kendi çabalarımla öğrendiğim şeyler ile eğitiminizi kolaylıkla bitirdim.Bu eğitimde bildiğim şeyleri pekiştirdim ve bilmediğim noktaları da öğrenmiş oldum.Bunun yanı sıra bilgimi sertifika ile belgelendirmiş oldum.Bu olanakları bize sağladınız için teşekkür ediyorum ve hocamıza da ayrıca anlatımda ki başarısı için tebrik ediyorum.

  Saygılarımla…İyi çalışmalar dilerim.

  1. Merhaba Atakan Anıl Bey,
   Güzel görüşleriniz ve geri bildiriminiz için teşekkür ederim.
   İyi günler dilerim.

 2. Hiç SOLIDWORKS bilmeyen birinin bile eğitimi tamamlayarak belirli bir düzeye gelebileceği şekilde hazırlanmış olması çok güzel olmuş. Hocamızın açık ve net bir anlatımının olması derslerin akıcı olmasını sağlamış. Ayrıca derslerin kısa olması sıkılmadan izlememi sağladı. Bilmediğim birçok noktayı eğitimi tamamlayarak öğrendim. Bölüm sonlarındaki sınavlar anlatılan konuyu pekiştirme açısından çok faydalı oldu.
  Başta anlatan hocamız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.

  1. Merhaba Taha bey,
   Eğitimlerimize göstermiş olduğunuz ilgiye ve geri bildiriminize çok teşekkür ederim. Tekrar diğer eğitimlerde görüşmek üzere. Hoşça kalın.

 3. Öncelikle emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
  Bizlere anlaşılır ve akıcı bir anlatım biçimi ile sunduğunuz bu eğitime herkesin mutlaka katılması gerektiğini düşünüyorum.

 4. Eğitim videolarının hazırlanma aşamasından tutun eğitim içeriklerini hazırlayanlara kadar teşekkür ederim.Keyifli bir şekilde eğitim tamamladım.Bu tarz eğitimleri alanında öncü bir firmanın sunmuş ve sertifika programına dahil etmesi ayrıca güzel bir proje olmuş.

+703 kişi kayıt oldu

Eğitim Bilgileri

Eğitim Süresi: 4 gün - 61 ders

Zorluk: Sertifikalı, Temel Düzey

Kategori: